Ostatnio skusiłam się na nowość marki Astor – szminkę we flamastrze Perfect Stay Tint & Care.

Szminka dostępna jest w 6 kolorach (wybrałam odcień 300 Nude Sweetness) i jest połączona z balsamem (z jednej strony mamy „pisak” nadający kolor, a z drugiej balsam w sztyfcie mający za zadanie nawilżyć usta oraz nadać im blasku).

Kolor aplikuje się bardzo łatwo, a dzięki pisakowi można dokładnie obrysować kontur ust. Niestety jeśli mamy suche skórki na ustach, po nałożeniu koloru, stają się one bardziej widoczne.

Podoba mi się to że możemy stopniować intensywność koloru – im więcej warstw nałożymy tym intensywniejszy kolor.
Po nałożeniu niewyczuwalny na ustach, pozostawia lekko kwaskowaty smak. Jeśli chodzi o zapach to nie wiem jak Wam ale mi przypomina jabłka :) Po nałożeniu balsami na ustach zostaje odrobinę lepka warstwa, ale nie przeszkadza to w niczym. Balsam świetnie pielęgnuje usta i nadaje im fajną miękkość.

Jeśli chodzi o trwałość koloru 300 Nude Sweetness to pozostaje tutaj wiele do życzenia – nie utrzymuje się on zbyt długo. Jednak słyszałam że inne kolory utrzymują się w miarę długo, ale jak na razie nie miałam okazji wypróbować.

Podsumowując produkt Astor Perfect Stay Lip Tint & Care jest na prawdę świetny pod względem innowacyjności i połączenia balsamu oraz flamastra w 2w1. Bardzo dobrze nawilża usta, posiada piękne kolory, ale niestety trwałość odrobinę rozczarowuje.

Cena: 30,99 zł (Rossmann)

bfc-podpis