Październik tuż tuż, a wraz z nim pojawi się sporo wydawniczych nowości. Przedstawię Wam kilka z nich które mnie zainteresowały i na które czekam ze zniecierpliwieniem :)

Prawdodziejka Susan Dennard

Prawdodziejka
Susan Dennard
(12 października 2016)

Młode czarodziejki Safiya i Iseult z powodu swoich niezwykłych zdolności zmuszone są do ucieczki. Safiya to jedyna prawdodziejka, która jest w stanie zdemaskować każde kłamstwo, natomiast dar Iseult, no coż, dla niej samej jest on tajemnicą. Obie ukrywają, swój sekret w obawie przed wykorzystaniem ich w nieuchronnie zbliżającej się wojnie.

Pieśń Dawida Amy Harmon

Pieśń Dawida
Amy Harmon
(14 października 2016)

Pieśń Dawida nawiązuje do wcześniejszej powieści Amy Harmon – Prawo Mojżesza. Bohaterem tej części jest Tag, przyjaciel Mojżesza. To napisana w niezwykle sugestywny sposób historia o miłości i przyjaźni, o upadkach i podnoszeniu się z kolan, o porażce i zwycięstwach. To emocjonalna opowieść o poszukiwaniach, tęsknocie i rozpaczliwych próbach znalezienia odpowiedzi na najtrudniejsze pytania — o sens życia, miłości i przyjaźni.

Harry Potter i Przeklęte Dziecko J.K. Rowling

Harry Potter i Przeklęte Dziecko
J.K. Rowling
(22 października 2016)

To ósma historia w serii i pierwszy autoryzowany spektakl teatralny ze świata Harry’ego Pottera. Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem.

Zabójczyni Szklany Tron Opowieści Sarah J. Maas

Zabójczyni. Szklany tron. Opowieści
Sarah J. Maas
(26 października 2016)

Tej Pani chyba nie trzeba przedstawiać ;) Dla wszystkich fanów Szklanego Tronu zbiór nowych opowiadań o Celaenie Sardothien najgroźniejszej zabójczyni Adarlanu.

Rozjemca Brandon Sanderson

Rozjemca
Brandon Sanderson
(26 października 2016)

„Rozjemca” to opowieść o dwóch siostrach, które urodziły się księżniczkami, o Królu-Bogu, który ma poślubić jedną z nich, pomniejszym bóstwie, które nie wierzy w siebie, i o nieśmiertelnym człowieku starającym się naprawić błędy, jakich dopuścił się setki lat temu. W ich świecie ci, którzy zginęli w chwalebny sposób, powracają jako bogowie i żyją w zamknięciu w stolicy Hallandren. W tym samym świecie o potędze magii stanowi moc zwana Biochromą, oparta na Oddechach, które można zbierać jedynie pojedynczo od konkretnych osób. Dzięki Oddechom i czerpaniu koloru z nieożywionych przedmiotów Rozbudzający są w stanie zarówno dopuszczać się nikczemności, jak i tworzyć cuda. Siri i Vivenna, księżniczki Idris; Dar Pieśni, zniechęcony bóg odwagi, Król-Bóg Susebron i tajemniczy Vasher – Rozjemca, zetkną się z jednymi i drugimi.

enjoy Kaśka