Piątek popołudniu, zmęczona po całym tygodniu pracy wpadasz do galerii handlowej, przed tobą jeszcze zakupy spożywcze, ale postanawiasz wpaść jeszcze do Empiku. Krążysz między regałami, sama nie wiedząc czego szukasz. Aż nagle pojawia się on, wysoki, drwaloseksualny przystojniak. Myślisz brałabym…

Stan podgorączkowy Renata Chołuj

…i bierzesz. Nazywa się Tomasz Szroniewski, jest ginekologiem-położnikiem. Dowiadujesz się, że jakiś czas temu się ożenił, został przybranym ojcem dwójki urwisów (nastolatki i przedszkolaka), a niedługo na świat przyjdzie jego pierworodna, na dodatek dostał propozycję awansu i poprowadzenia niezłego projektu. Trochę go to przeraża, po prostu nie ogarnia i codziennie próbuje zrealizować swój plan minimum: zwlec się z łóżka i przeżyć kolejny dzień – to uczucie jest mi jakoś dziwnie znajome ;) Też tak macie ?

Tak oto prezentuje się główny bohater Stanu podgorączkowego Renaty Chołuj. Takiej książki szukałam na weekend. Przyjemnej, o ogromną dozą humoru i ciętej riposty. Bohater próbuje sprostać oczekiwaniom wszystkich… żony, dzieci, mamusi, teściowej, przyjaciół oraz szefa. Mamusię już zawiódł, o czym co chwilę mu przypomina, bo przecież jak mógł się ożenić ze starszą kobietą, na dodatek z dwójką dzieci, a przecież Kasia, jego stażystka to taka ładna, mądra i zaradna kobieta. Jak by tego było mało to mamusia i teściowa nie są najlepszymi przyjaciółkami i każda próbuje dowieść, że wie lepiej. Ich spotkania to jak starcia Alien vs Predoator, lepiej zejść im z drogi. W domu Hania, dorastająca nastolatka, prawie jak chodząca Godzilla, no i mały Antoś, przedszkolak z rewelacyjnymi tekstami (uwielbiam go). Żona w ciąży – wiadomo – hormony buzują. I nawet nie można grilla urządzić na ogrodzie, bo zaraz się pojawiają dwie złośliwe sąsiadki. Co jeszcze ?! Los rzuca mu kolejne kłody pod nogi, a jak by tego wszystkiego było mało, żółw próbuje przeprowadzić zamach na jego życie.

Żeby dowiedzieć się jak wszystko się potoczy, musicie przeczytać sami. Stan podgorączkowy to powieść w 40 kapsułkach i uważajcie, bo silnie uzależnia i grozi przedawkowaniem ;)

Stan podgorączkowy Renaty Chołuj ukazał się na rynku 14 września 2016 za pośrednictwem wydawnictwa Edipresse Książki.

enjoy Kaśka