Dzisiaj na tapecie kolejna książka Kirsty Moseley, którą miałam przyjemność przeczytać. Zapraszam do przeczytania recenzji Chłopak, który chciał zacząć od nowa.

Chłopak, który chciał zacząć od nowa to pierwsza część historii Ellie i Jamiego.

Jamie to chłopak z przeszłością, tragiczną przeszłością. Jego dzieciństwa nie można nazwać, szczęśliwym. Matka narkomanka, wykazująca zero zainteresowania nim i jego siostrą, do tego alfons matki, lubujący się w znęcaniu nad słabszymi. Jamie ma 21 lat, dopiero co wyszedł z poprawczaka, w którym odbywał karę za morderstwo… tak, morderstwo. Jednak mimo tych wszystkich złych rzeczy, które się wydarzyły, chłopak ma mocne postanowienie trzymania się z daleka od kłopotów i nie wstępowania ponownie ma przestępczą drogę.

Ellie jest w ostatniej klasie liceum. Jest główną cheerleaderką i dziewczyną najlepszego sportowca w szkole, jednak Ellie nie jest z nim szczęśliwa. Chłopak jest bardzo zaborczy i cały czas próbuje ją ustawiać. W końcu miarka się przebiera i Ellie zrywa z Milesem.

Ellie i Jamie żyją z założeniem, że nie chcą się z nikim wiązać. To postanowienie jest dla nich bardzo proste do zrealizowania, dopóki nie przecinają się ich drogi. Spotykają się w klubie nocnym i po prostu nie mogą się sobie oprzeć. Oboje nie sądzili, że uczucie które ich połączyło może być tak silne. Zakochują się w sobie do szaleństwa, a ich uczucie jest tak mocne, że czytając książkę czujesz tą miłość wylewającą się ze stron książki.

Ich uczucie rozwija się z zawrotną prędkością. Ellie i Jamie przeżywają mnóstwo pięknych chwil, planują wspólne podróże. Jamie przywraca w Ellie poczucie własniej wartości, które tak łatwo zniszczył jej były chłopak Miles, namawią ją by nie rezygnowała z realizacji własnych marzeń i pasji. Wspiera ją całym sobą.

Wszystko idzie jak z płatka, kiedy nagle przeszłość, którą Jamie tak skrzętnie skrywał, postanawia się o niego upomnieć. Jak się w tej chwili domyślacie, Ellie nie ma bladego pojęcia czym tak na prawdę, zajmuje się jej chłopak i jak mroczne rzeczy skrywa jego przeszłość. W końcu wszystko wychodzi na jaw, a prawda przerasta najśmielsze wyobrażenia Ellie.

Czy Ellie upora się z mroczną prawdą o Jamiem czy po prostu ją to przerośnie i zerwie z chłopakiem? Nie powiem Wam tego – musicie KONIECZNIE przeczytać!

Chłopak, który chciał zacząć od nowa to według mnie zdecydowanie najlepsza książka Kirsty Moseley, jaką do tej pory przeczytałam. Jest tak przesiąknięta wszelkiego rodzaju uczuciami, że aż po prostu nimi kipi. Nie byłam w stanie oderwać się od jej czytania. Znajdziecie tutaj wiele miłości, ale również dreszczyk emocji związany z niebezpiecznymi sprawkami w jakie pakuje się Jamie. A uczucie jakim Jamie darzy Ellie, jest tak piękne, że aż jej go zazdroszczę. Gdzie są tacy faceci, ja się pytam? ;)

Książkę ZDECYDOWANIE polecam ! :)

enjoy Kaśka