Obsesja to kolejna powieść w dorobku Katarzyny Bereniki Miszczuk. Przyznam się, że jestem jej wielką fanką i byłam ogromnie ciekawa, co też ciekawego wyszło spod autorki. Zapraszam do przeczytania recenzji.

Obsesja to pierwsza część nowej serii powieści Katarzyny Bereniki Miszczuk, co mnie niezmiernie cieszy :) Jak na razie nie byłam zawiedziona żadną z jej powieści. Ale wracając do tematu…

Obsesję określiłabym jako mieszankę kryminału i thrillera, ze szczyptą romansu, którego jak dla mnie zdecydowanie było za mało. Bardzo miłymi wtrąceniami były również wątki humorystyczne, z których zawsze nieziemsko się uśmiałam :D

Każdą stronę przewracałam z nadzieją na rozwinięcie wątku romansowego, bo aż się prosiło, żeby było tego więcej. No ale nie tracę nadziei, że ten wątek zostanie rozwinięty w następnym tomie – Zadrożny rządzi! ;)

Co do bohaterów to główną postacią Obsesji jest dr Joanna Skoczek, świeżo upieczona rozwódka, która chcąc zacząć „od nowa”, decyduję się na przeprowadzkę, wraz ze swoim przeuroczym kotem Kołtunem, do Warszawy i objęcie stanowiska rezydentki oddziału psychiatrycznego Szpitala Wschodniego.

Życie w stolicy toczy się powoli, Joanna nie może narzekać na brak pracy i adoratorów – salowy Łukasz oraz przystojny chirurg Tomek ;) Wszystko układa się ładnie i pięknie, aż do czasu kiedy w szpitalu pojawia się pierwszy TRUP! Akcja zaczyna nabierać coraz większego tempa, kiedy czytamy o tym jak Joanna przemierza korytarze szpitala i czuje oddech mordercy na plecach, oczami wyobraźni widzimy sceny niczym z najstraszniejszego horroru. W raz z pojawieniem pierwszego trupa pojawia się przystojny patolog, wcześniej już wspomniany Marek Zadrożny :)

Obsesja to świetna, trzymająca w nieustannym napięciu powieść, którą przeczytacie dosłownie jednym tchem. Katarzyna Berenika Miszczuk jak zwykle stanęła na wysokości zadania i podarowała nam super przygodę, która ani przez moment nie pozwala się nudzić. Cały czas moja główka pracowała na wysokich obrotach, aby wyśledzić sprawcę morderstw, ale nie udało mi się go poprawnie wytypować – ciekawa jestem jak to było u Was :)

Z wielką niecierpliwością czekam na kolejny tom tej serii :)

enjoy Kaśka

Obsesja ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B.