[vc_row][vc_column][vc_column_text]Cześć Kochani! W końcu udało mi się przygotować dla Was ulubieńców 2016 roku. Nie będą to tylko ulubieńcy książkowi, ale będą to rzeczy, które zapadły mi głęboko w pamięć, do których często wracałam, które mnie inspirowały 🙂 Postanowiłam podzielić je na kategorie, żeby łatwiej było się w tym wszystkim odnaleźć. Mam nadzieję, że chociaż niektóre z nich przypadną Wam do gustu 🙂

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”1072″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”1261″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”774″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”1260″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”1262″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”797″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Książki

[/vc_column_text][vc_column_text]W 2016 roku udało mi się przeczytać sporo książek (w porównaniu do poprzednich lat) z czego jestem baaardzo dumna 🙂

W moich książkowych ulubieńcach 2016 roku znalazły się: seria „Szklany Tron” oraz „Dwór Cierni i Róż” [recenzja] Sahry J. Maas, książkowe mistrzostwo świata, czyli „Szóstka Wron” [recenzja] Leigh Bardugo, „Bez winy” oraz „Bez słów” [recenzja] Mii Sheridan, „Prawo Mojżesza” [recenzja] Amy Harmon i na koniec zagranicznych autorów Siri Pettersen i dwie części trylogii Kruczych Pierścieni, czyli „Dziecko Odyna” oraz „Zgnilizna”. W 2016 roku zaczęłam również czytać więcej naszych rodzimych autorów, których nie wiem dlaczego wcześniej omijałam szerokim łukiem, a moją ulubioną polską autorką 2016 została Katarzyna Berenika Miszczuk z jej „Szeptuchą”, „Nocą Kupały” oraz trylogią Wiktorii Biankowskiej – to są pozycje na mega poprawę humoru 🙂

Jak widzicie, trudno było mi się ograniczyć do dwóch czy trzech pozycji, ale co zrobić, gdy jest tyle wspaniałych książek :)[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Film

[/vc_column_text][vc_column_text]No cóż maniaczką filmową jestem taką samą jak książkową, dlatego w ulubieńcach musiała się znaleźć kategoria film, od razu zaznaczam, że nie są to tylko i wyłącznie filmy, które ukazały się w 2016 roku, ale również starsze produkcje, które w 2016 roku namiętnie oglądałam.

Do moich ulubionych filmów 2016 roku należą: „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” – śmiem twierdzić, że ten film był lepszy niż seria o Harrym Potterze, nie mogę się doczekać kolejnych części :), „Bridget Jones 3” – hah, mistrzostwo świata, ekranizacja książki Jojo Moyes „Zanim się pojawiłeś” – wyciskacz łez, powodujący masowe płacze na sali kinowej, „Do utraty sił”, „Marsjanin” – kto nie widział, koniecznie musi zobaczyć, „Projektantka” – przecudowna, „Everest” – bardzo dobry, „Złota Dama” – świetna o historia Marii Altmann, walczącej z rządem Austrii o zwrot słynnego obrazu Gustava Klimta oraz dwie polskie produkcje, które namiętnie oglądałam jak tylko leciały w telewizji, czyli „Facet (nie)potrzebny od zaraz” – polecam gorąco, również ze względu na muzykę oraz „Warsaw by Night”.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”1269″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”1273″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”1280″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”1271″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”1278″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”1281″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”1289″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”1300″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”1288″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”1302″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Seriale

[/vc_column_text][vc_column_text]Jak znalazły się filmy, to również muszą znaleźć się seriale 🙂 Obejrzałam ich trochę, ale niewiele było takich, które zostały mi w pamięci na długo.

Oto ulubione seriale 2016 roku: „Stranger Things” – pozycja obowiązkowa, moim zdaniem najlepszy serial 2016 roku, kolejny serial to „The Crown” opowiadający o panowaniu Elżbiety II od śmierci jej ojca do czasów obecnych. Do grupki ulubionych w zeszłym roku dołączył również „Outlander” oparty na powieści Diany Gabaldon, „Peaky Blinders” o gangsterach z Birmingham, „Westworld” o bardzo wyjątkowym parku rozrywki, „Orange is the New Black” – Piper Chapman rządzi ;). I na koniec, oczywiście „Gra o tron” z kolejnym sezonem, „Dziewczyny” oraz „Grey’s Anatomy” :)[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Muzyka

[/vc_column_text][vc_column_text]Jeśli chodzi o muzykę to w zeszłym roku, królowała u mnie płyta Miuosh x Jimek X NOSPR jest to zapis koncertu łączącego muzykę symfoniczną i rap. Koncert odbył się w Katowicach, a dzięki świetnej pracy Jimka (Radzimir Dębski), Miuosha (Miłosz Borycki) oraz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia mogliśmy wysłuchać świetnego hip-hopu w wydaniu symfonicznym. Polecam również przesłuchanie twórczości Miuosha oraz Jimka. Kolejną ulubioną muzyką 2016 roku, która u mnie grała było Męskie Granie 2015, poza tym fantastyczna płyta „Głupi” Organka. No i na koniec coś na co musieliśmy czekać aż 16 lat, czyli „Ułamek tarcia” Kaliber 44.

Przy okazji muszę wspomnieć o dwóch wspaniałych koncertach 🙂 Pierwszy to koncert Miuosha w ramach Miejskiego Grania, a drugi to koncert Miuosh x Jimek X NOSPR, który odbył się na wrocławskim Placu Wolności – niesamowite przeżycie.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”1306″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”1310″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”1309″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”1312″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”1324″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”1322″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”1326″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”1342″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Blogi

[/vc_column_text][vc_column_text]Krótki Poradnik Jak Ogarnąć Życie – to blog Justyny Mazur o jak nazwa wskazuje jak ogarnąć życie, polubić siebie i nie tylko. Jest to taki blog, który przeczytasz od deski do deski. Nie będziecie chcieli się oderwać.

Kłosiński – kreatywny blog Jacka Kłosińskiego o kreatywnej pracy, rozwoju, zarządzaniu i planowaniu swojego czasu, designie, biznesie.

Kwestia Smaku – wydaje mi się, że tego bloga nie trzeba nikomu przedstawiać, no ale żeby formalności stało się zadość to jest to blog kulinarny Asi. Gdy już na prawdę nie wiem co mam ugotować to wiem, że tam zawsze znajdę coś świetnego.

Worqshop – kreatywny blog lifestylowy Kasi, na którym znajdziecie mega kreatywne podejście do życia codziennego. To dzięki niej zaczęłam się wkręcać w Bullet Journal :)[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Kanały YouTube

[/vc_column_text][vc_column_text]Szusz – kanał Weroniki Jagodzińskiej. Jest to kanał daily vlogów i takie właśnie codzienne vlogowanie ze zwykłego życia lubię oglądać najbardziej. Jeśli nie widzieliście to wpadnijcie, a nóż Wam się spodoba 🙂

Red Lipstick Monster – myślę, że kanału Ewy nie trzeba Wam przedstawiać. Świetne makijaże, świetnie podejście do oglądającego, baaardzo pozytywnie 🙂

Worqshop – moc kreatywnych inspiracji na kanale Kasi z  bloga Worqshop 🙂

Love and Great Shoes – fantastyczny, mega pozytywny blog Kasi i Justyny. Coś o kosmetykach, coś o ciuchach, coś dla każdego :)[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”1348″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”1351″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”1350″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”1352″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”1332″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”1335″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”1338″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”1334″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”1336″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”1337″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Miejsca

[/vc_column_text][vc_column_text]Jeśli chodzi o miejsca to na pewno na długo w mojej pamięci zostanie wyjazd do Warszawy na Element Talks – konferencję skierowaną do projektantów graficznych, wzornictwa, architektury, projektantów wnętrz itp. na której są poruszane wszelkie kwestie dotyczące biznesu, współpracy, promocji oraz funkcjonowania na rynku pracy. Konferencja jest niezwykle inspirująca, można wynieść z niej sporo nowej wiedzy, poznać nowych ludzi, zapoznać się z projektantami przy okazji wystawiającymi swoje produkty. Przy okazji pobytu na konferencji udało mi się również trochę zwiedzić Warszawę i muszę Wam przyznać, że podobało mi się dużo bardziej niż za pierwszym razem, a warszawska Starówka po prostu mnie urzekła 🙂

Jeśli chodzi o ulubione miejscówki we Wrocławiu to na pewno w zeszłym roku było to nabrzeże Odry – świeżo wyremontowany bulwar Xawerego Dunikowskiego, gdzie praktycznie codziennie chodziłam się zrelaksować po skończonej pracy. Często również spędzałam czas nad Odrą niedaleko mojego domu oraz na Pergoli.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Kosmetyki

[/vc_column_text][vc_column_text]Długo zastanawiałam się nad tym czy o ulubieńcach kosmetycznych 2016 roku zrobić osobny wpis czy po prostu wrzucić tutaj kilka kosmetyków i opisać je w skrócie. Postanowiłam, że zrobię to w kilku słowach, a jeśli będziecie chcieli dowiedzieć się o nich czegoś więcej to dajcie znać 🙂

Na pewno numerem jeden od długiego czasu u mnie jest podkład Estée Lauder Double Wear Stay In Place Make-up – jest to najlepszy podkład jaki kiedykolwiek używałam. Bardzo dobrze kryjący, super trwały, utrzymuje się na twarzy cały dzień, a nawet całą noc 🙂 Kolejna rzecz to paleta cieni Full Exposure od Smashbox. Tą paletę mam już od roku (widać, że opakowanie jest dosyć mocno sfatygowane) i jest po prostu rewelacyjna. Znajduje się w niej 14 cieni matowych i rozświetlających. Nie osypują się i utrzymują się naprawdę długo nawet bez użycia bazy. Trzecia rzecz to przecudowny róż Rockateur z Benefit, mam go już ponad rok, używam codziennie i myślę, że wystarczy mi go jeszcze na pół roku. Utrzymuje się niesamowicie długo. I ostatnia rzecz z której jestem mega zadowolona to lakiery hybrydowe z Semilac. Długo wachałam się, czy zacząć używać lakierów hybrydowych, ale nie żałuję. Są rewelacyjne i już więcej nie wrócę do lakierów klasycznych.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”1356″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”http://bit.ly/2kVmqBr”][vc_single_image image=”1359″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”http://bit.ly/2jvwS6v”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”1358″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”http://bit.ly/2kRtO1h”][vc_single_image image=”1361″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Mam nadzieję, że ulubieńcy 2016 roku Wam się spodobali. Dajcie znać czy coś przypadło Wam do gustu :)[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”88″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row]